Şehir Plancıları Odası’ndan BirGün’e ödül

Muhabirimiz İsmail Arı, TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından verilen 2020 Kent Planlama Basın Ödülü’ne layık görüldü.

Şehir Plancıları Odası’ndan BirGün’e ödül

HABER MERKEZİ

TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın (ŞPO) 2020 Yılı Kent Planlama Basın Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Gazetemiz muhabirlerinde İsmail Arı, 2020 Kent Planlama Basın Ödülü’ne layık görüldü.

ŞPO’dan yapılan açıklamada, “Şubelerimizden gelen öneriler doğrultusunda Yönetim Kurulumuz tarafından isimleri belirtilen basın kuruluşlarına/mensuplarına 2020 Yılı Kent Planlama Basın Ödülü verilmesi uygun görülmüştür. Kent planlama bilimine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” denildi.

Kent Planlama Basın Ödülü’ne layık görülenler ise şöyle:

►İsmail Arı (BirGün Gazetesi)

► Ahmet Kanbal (Mezopotamya Ajansı)

►Ayrancım Gazetesi

► Hayrullah Yıldız (a3haber.com)

► Hazal Ocak (Cumhuriyet Gazetesi)

► Melis Oğuz (Medyascope Tv)

► Mustafa Yılmaz (egeligazete.com)

► Osman Güdü (KRT Tv)

► Selahattin Özcan (Son Nokta Gazetesi)

► TV A ( Adana)

► Yeni Adana Gazetesi

Ayrıca, ŞPO’dan yapılan açıklamada, “Kent Planlama Basın Ödülleri, her yıl düzenlenen 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Kolokyumu kapsamında, yaptıkları haber veya yayınlarla kentsel sorunları ve kamusal alanlara dair müdahaleleri gündemleştirmeleri, kent kültürüne ve kentlilik bilincine yaptıkları katkıların yanısıra, Şehir ve Bölge Planlama bilimi ile mesleğin bilimsel ve teknik görüşlerine duyarlılık gösterdikleri düşünülen basın kuruluşlarına ve/veya basın mensuplarına verilmektedir” de denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir