Konya Büyükşehir Belediyesi mahalle yollarındaki çalışmalarını sürdürüyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, mahalle yolu yapım çalışmaları kapsamında Antalya Çevreyolu- Seydişehir Gölyüzü Mahallesi arasındaki 4 kilometrelik yolu tamamladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Seydişehir’e bağlı Taraşçı ve Gökçehüyük mahallelerinde 1,8 kilometre sıcak asfalt çalışması yürütüldüğü, Ketenli Mahallesi’nde de 1 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında ilçelerdeki yolların kalitesini artırmak için hem ilçe merkezlerinde hem de mahalle yollarında hummalı bir çalışma içinde olduklarını aktardı.

Altay, bu kapsamda Antalya Çevreyolundan Seydişehir Gölyüzü Mahallesi’ne giden yolda 4 kilometrelik sathi kaplama gerçekleştirildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“İlçeye bağlı Taraşçı ve Gökçehüyük mahallelerinde 1,8 kilometre yolda sıcak asfalt çalışması yaptık. Ketenli Mahallesi’nde de 1 kilometre sıcak asfalt yapacağız. Bu yıl Konya genelinde Büyükşehir Belediyesi olarak 400 kilometre mahalle yolu yapacağız.”

AA / Havva Dereağzı – Son Dakika Haberleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştu: (1)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, orman yangınları sonrası yürütülen çalışmalar hakkında konuştu: (1)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: '(Antalya ve Muğla'daki orman yangınları)1305 konut ve 600 ahır projelendirildi, 1100 konut ve 600 ahırın da...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “(Antalya ve Muğla’daki orman yangınları)1305 konut ve 600 ahır projelendirildi, 1100 konut ve 600 ahırın da…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: '(Orman yangınlarında hasar gören yapılar) Antalya ve Muğla'da 1100 binanın yıkım çalışmalarını tamamladık.'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “(Orman yangınlarında hasar gören yapılar) Antalya ve Muğla’da 1100 binanın yıkım çalışmalarını tamamladık.”

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir