“Erdoğan, Berat Albayrak’ın istifasını sosyal medyadan öğrendi”

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasını sosyal medyadan öğrendiğini söyledi. Saymaz, “Bu, bizim devlet tarihimizde bir ilk” yorumunu yaptı.

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasını sosyal medyadan öğrendiğini söyledi.

İsmail Saymaz, Halk TV’deki Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman Siyaset programında Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasını değerlendirdi.

Saymaz, Albayrak’ın istifasını Erdoğan’ın da sosyal medyadan gördüğünü söyleyerek, “Bu, bizim devlet tarihimizde bir ilk. Bazılarımız istifayı Cumhurbaşkanı’ndan önce gördü” dedi.

Saymaz şu ifadeleri kullandı: “Berat Albayrak 2 gün Antalya’dan İstanbul’a geldi. Tarifeli uçakla gelmiş. Bunu çeşitli yerlerden teyit ettim. Süleyman Soylu önce istifasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirmişti. Bildiğim kadarıyla metni de göndermişti. En son da bunu sosyal medyada paylaşmışttı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından öğrendiğime göre Cumhurbaşkanı da Berat Albayrak’ın istifasını sosyal medyadan görmüş.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir