CHP’li Öztrak: Her konuda ahkam kesen atanmış İçişleri Bakanı nerede?

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmesine ilişkin konuşan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Koalisyonun küçük ortağı mafyaya sahip çıkıyor, büyük ortağın ne diyeceğini millet merakla bekliyor. Her konuda ahkam kesen, soruşturma başlatan atanmış İçişleri Bakanı nerede? Bu sükut heralde ikrardan geliyor” dedi.

CHP'li Öztrak: Her konuda ahkam kesen atanmış İçişleri Bakanı nerede?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine ilişkin konuşan Öztrak, “Bu kadar yozlaşmayı bu topraklar daha önce yaşamadı. Yaşanan devlet krizi o kadar büyük ki hükümet ve ortakları mafya bozuntularının arkasına saklanarak siyaset yapmaya başladı. Siyasette polemik olur, ama bir hukuk devletinde organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen bir mafya bozuntusu değil ana muhalefet partisi liderini, herhangi bir siyasi parti liderini tehdit etmeye cüret edemez. Ederse siyaset kurumu tepkisini topyekun göstermek durumundadır” dedi.

Öztrak, şu ifadelere yer verdi:

“Ama tam tersi oluyor. Sarayın ortağı eşkıyaya yol arkadaşım diyerek sahip çıkıyor. Yaşadığımız bu süreç geçtiğimiz günlerde eski polis şeflerinin mafya liderine geçmiş olsun ziyaretinde çektirdikleri fotoğraflarının yeni bir Susurluk projesinin olabileceğini düşündürüyor. 1990’ların bu karanlık filmlerinin 30 yıl sonra bir defa vizyona girmesine izin verirseniz bizim de milletimizin de iki eli yakanızda olur. Koalisyonun küçük ortağı mafyaya sahip çıkıyor, büyük ortağın ne diyeceğini millet merakla bekliyor. AK Parti liderinin sesi çıkmıyor. Her konuda ahkam kesen, soruşturma başlatan atanmış İçişleri Bakanı nerede? Bu sükut heralde ikrardan geliyor. Cumhuriyet savcıları ortada yok.”

Bülent Arınç’ın canlı yayında yaptığı açıklamara değinen Öztrak, “Dün televizyon ekranlarına çıkan YİK üyesi ‘ben Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı, adaletten yanayız, adil yargılama istiyoruz, uyarıyoruz’ diyor. Bunlar ne biçim iktidar?” ifadelerini kullandı.

Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yüzde 15’lik faizler hangi ülkelerde var? Güney Sudan, Angola, Gana… Faizde aynı ligde bulunduğumuz ülkelerden bazıları bunlar. Madem sonunda faizi tıpış tıpış artıracaktınız bu kadar doları neden yiyip bitirdiniz? Gercekgundem.com’da yer alan habere göre Öztrak şöyle devam etti: Hukuk devleti bu kadar yıpratılmasaydı, bu ülkede israftan vazgeçilebilseydi, para politikası daha şeffaf olsaydı böyle yüksek bir faiz artışına, bu kadar acı bir ilaç içirmeye ihtiyaç olur muydu?

Bu faizle yatırım olmaz, ihracat yapılmaz, millete iş de aş da verilemez. Artık ucuz faizli kredi imkanı kalmadı. Millette yeni borcun altına girecek takat kalmadı. Bu yüksek faiz en çok kime yaracak? Sıcak para baronları ve Londra’daki bir avuç çete bayram edecek. Lira’ya değer kazandırmaya devam ederse Merkez Bankası, bu paradan para kazanmaya yarayan vurgun daha da katmerlenecek.

Millete gelince acı reçete diyorlar, öbür tarafta dolarla ihale dağıttıkları yandaş müteahhitlere sadece bu yılın ilk 10 ayında bütçeden 13 milyar lira garanti parası ödüyorlar. Hani milletin cebinden bir kuruş para çıkmayacaktı? Kendileri hiçbir şeyden tasarruf etmeyecek ama millet acı ilaç içecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir