Bitcoin 30 bin doları aştı

Dijital para birimi Bitcoin, bugün ilk kez 30 bin dolar seviyesini aşarak rekor tazeledi. Aralık ayında ilk kez 20 bin doları aşan kripto para birimi, bugün 31 bin doların üzerini gördü.

Aralık 2017’de 19 bin dolarla rekor kırdıktan sonra düşüşe geçen ve büyük dalgalanmalar yaşayan Bitcoin, 24 Kasım 2020’de bir kez daha 19 bin doları aşmıştı.

4 AYDA DEĞERİ ÜÇE KATLANDI

2020 yılının eylül ayı başında 10 bin dolar seviyesinde olan Bitcoin, 4 ayda değerini üçe katlamış oldu.

Bloomberg Intelligence Analisti Mike McGlone, geçen ay paylaştığı bir notta, Bitcoin’in teknoloji meraklıları ve spekülatörler haricinde küresel portföy yatırımcıları tarafından da giderek artan bir ilgiyle karşılandığını söylemişti.

Değerindeki çok sert dalgalanmalar ve merkez bankalarının para basma tekeli nedeniyle Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılması zor görünse de, bir varlık olarak geleceği olabileceği konuşuluyor.

İlginizi ÇekebilirBitcoin 3 yıl sonra yine sahnede! Neden yükseliyor?Bitcoin 3 yıl sonra yine sahnede! Neden yükseliyor? İlginizi ÇekebilirKurumsal şirketler Bitcoin'e yöneldi, hedef 30 bin $'a çıktıKurumsal şirketler Bitcoin’e yöneldi, hedef 30 bin $’a çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir