Babacan’dan, İmamoğlu soruşturmasına tepki: Kafayı taktınız, çünkü orada rant var

Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için hakkında soruşturma başlatılan Ekrem İmamoğlu’na ilişkin konuşan Ali Babacan, “Neymiş, ‘devlet projesi’ imiş. Hiç kimse bunu eleştiremezmiş. Devlet tek bir partinin değildir, Kanal İstanbul’u tabii ki eleştireceğiz” dedi.

Babacan’dan, İmamoğlu soruşturmasına tepki: Kafayı taktınız, çünkü orada rant var

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, “Kanal İstanbul için ‘devlet projesi’ diye bir kavram uydurdular. Neymiş, ‘devlet projesi’ imiş. Hiç kimse bunu eleştiremezmiş. Devlet tek bir partinin değildir, Kanal İstanbul’u tabii ki eleştireceğiz” dedi.

Babacan, “Kanal İstanbul diye bir projeyi kafayı taktınız. Çünkü orada rant var” diye konuştu.

Partisinin Ağrı il kongresinde konuşan Babacan, iktidarın ‘Kanal İstanbul’ tutumunu eleştirerek, “Ülkenin kaderiyle kendi partilerinin kaderinin aynı olduğunu söylüyorlar. Bu ne kadar tehlikeli bir ifade… Bu ifadeyi dikkatle değerlendirmek lazım: ‘Biz batarsak ülke de batar’ diye adeta insanımızı korkutuyorlar… Sadece korkutma değil, altında tehdit de olduğunu görüyoruz” dedi.

‘KANAL İSTANBUL’U TABİİ Kİ ELEŞTİRECEĞİZ’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul afişleri soruşturmasına da değinen Babacan, “Kanal İstanbul için ‘devlet projesi’ diye bir kavram uydurdular. Neymiş, ‘devlet projesi’ imiş. Hiç kimse bunu eleştiremezmiş. Devlet tek bir partinin değildir, Kanal İstanbul’u tabii ki eleştireceğiz” diye konuştu.

Babacan şu şekilde devam etti:

“Ülkenin bu yokluğunda Kanal İstanbul diye bir projeye milyarlarca dolar para harcamaya hazırlanıyorsunuz.

Tarım alanlarının suya ihtiyaç duyduğu, şehirlerimizin depreme karşı hazırlanması gereken bir dönemde Kanal İstanbul diye bir projeyi kafayı taktınız. Çünkü orada rant var. O projenin yapılacağı ilin belediye başkanı o projeyi eleştiremezmiş. Tabii ki eleştireceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir